Havza Sanayici Ve İşadamları Derneği (HASİAD) Kuruldu

HASİAD Kurucu Başkanı Fikret Bıyık, derneği kurmalarındaki amacın ilçenin ekonomik, sosyal ve kültürel açıdan kalkınmasına katkıda bulunmak olduğunu söyledi.

Havza Sanayici Ve İşadamları Derneği (HASİAD) Kuruldu

HASİAD Kurucu Başkanı Fikret Bıyık, derneği kurmalarındaki amacın ilçenin ekonomik, sosyal ve kültürel açıdan kalkınmasına katkıda bulunmak olduğunu söyledi.

Havzanın eksikleri arasında bulunan iş adamları derneği Havza Sanayici ve İşadamları Derneği (HASİAD) kuruldu. Dernek kurucu yönetimi ilk ziyaretini Havza Kaymakamı Metin Yılmaz ve Havza Belediye Başkanı Murat İkiz’e yaptılar.

Bıyık, tarım ve turizm yönünden büyük potansiyele sahip bölgenin daha da geliştirilip istihdam ortamları sağlanabileceği inancında olduklarını belirtti. Karadeniz'in incisi Havza’nın her yönü ile gelişmesi için çaba harcayacaklarını ifade eden Fikret Bıyık, "Başta, yerel yönetimler olmak üzere sivil toplum kuruluşları ile istişare ederek katkıda bulunabilecek tüm potansiyelleri değerlendireceğiz. Sivil toplum kuruluşlarının öneminin arttığı günümüzde biz çok gecikmiş bir hizmetin öncülüğünü üstlendik. İlimizi temsil eden birçok sivil toplum kuruluşu var. Ancak Havzalı iş adamlarımızı ve sanayicilerimizi temsil edecek bir kurumun eksikliği bizi böyle bir derneğin kuruluşuyla baş başa bıraktırmıştır. Hangi nedenle olursa olsun ilimizden, ilçemizden ve köyümüzden göçerek metropollere yerleşmişiz. Bu sivil toplum kuruluşunun esas amacı Türkiyenin neresinde olursa olsun Havzalı iş adamlarını ve Sanayicilerimizi bir araya getirmek için köprü görevi görmektir. Üye çalışmalarımızı yapmaya başladık.” dedi.

Ziyaretlerden duyduğu memnuniyeti dile getiren Havza Belediye Başkanı Murat İkiz; “Bir çok ilçede işadamlarına yönelik oluşumlar bulunmakta fakat ilçemizde bunca zamandır söylememize rağmen böyle bir oluşum kurulamadı. Havza OSB tamamlandı, buranın yatırımcı çekmesi için sizlere çok büyük işler düşüyor. OSB’nin tam faal olması ve yatırımcıların gelmesiyle birlikte tersine göç sağlanacak, ilçe nüfusu daha da çok artacaktır. Ziyaretiniz için teşekkür ederim” dedi.

Havza Kaymakamı Metin Yılmaz; “İlçemizde özellikle diğer il ve ilçelerdeki işadamlarını da bir çatı altında toplayabilmek çok önemli, bu sayede ilçenin gerek ekonomik alanda gerekse sosyal alanda yapılacak aktivitelere büyük katkılarınız olacaktır” dedi.

HASİAD Kurucu Başkanlığını Fikret Bıyık, Başkan Yardımcılığını Mehmet Arlı ve Genel Sekreterliğini Muhammed Öksüz yapmaktadır.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
Havzalı Güreşçi Birinci Oldu
Havzalı Güreşçi Birinci Oldu
HAVZA GALİBİYETİ KAÇIRDI 1-1
HAVZA GALİBİYETİ KAÇIRDI 1-1