Eğlenmeye Engel yok Projesi Kapanışı Yapıldı

Şehit Recep Şahin Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi tarafından yapılan Engellilere yönelik hazırlanan Eğlenmeye Engel Yok projesi kapanışı yapıldı.

Eğlenmeye Engel yok Projesi Kapanışı Yapıldı

Şehit Recep Şahin Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi tarafından yapılan Engellilere yönelik hazırlanan Eğlenmeye Engel Yok projesi kapanışı yapıldı.

Edinilen bilgilere göre Havza Şehit Recep Şahin Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi (Turizm Meslek Lisesi) ve Muzaffer Tahmaz Özel Eğitim İş Uygulama Merkezi (Okulu) tarafından engellilere yönelik hazırlanan “Eğlenmeye Engel Yok” Projesi kapanış programı belediye kültür sarayında yapıldı.

Projenin kapanış toplantısına Havza Kaymakamı Metin Yılmaz, Havza Belediye Başkanı Murat İkiz, Milli Eğitim Müdürü Uğur Sağlam, Kamu Kurum ve Kuruluşlarının müdür ve idarecileri, Okul Müdür ve öğretmenleri ile öğrenci ve velileri katıldılar.

Açılış Konuşmasını yapan Okul Müdürü Ahmet Demircan; ““Engelli bireylerin kendini daha mutlu hissetmesi ve topluma entegrasyonu için yürüttüğümüz “Eğlenmeye Engel Yok” Projemiz, Kültür ve Turizm Bakanlığı´nın Gençlere Destek (GENÇ-DES)  Projesi kapsamına alınarak 40.000 Türk Lirası hibe alarak 1 Mayıs 15 Aralık 2017 tarihleri arasında uygulandı. Projemiz engelli kardeşlerimizin okulumuza getirilerek mutfakta yemek yapmayı öğrenmesi ve müzik gurubu eşliğinde engellilerden oluşan bir halk oyunları ekibi kurulmasına kadar geçen süreçte toplum içerisinde var olduklarını hissettirmek amaçlanmıştı. Projemiz amaçlarına ulaştı, destek veren tüm sponsor ve emeği geçen herkese teşekkür ederim” dedi.

Havza Kaymakamı Metin Yılmaz; “Engellilik hali kişinin doğuştan gelen veya sonradan yaşanan kaza ve benzeri durumlarla oluşan halidir, takdiri ilahidir. Her insan potansiyel bir engelli adayıdır. Engellilerin senede bir gün değil hayatın akışı içinde yer alması gerekmektedir. Projeyi hazırlayan ve uygulaması geçen destek veren herkese teşekkür ederim” dedi.

Yapılan Konuşmalar sonrası yapılan çalışmalar hakkında slayt gösterimi, okulun geldiği durum ve diğer projeler hakkında sunum yapıldı. Merzifon Sevinç Orhan Erzengin Özel Eğitim merkezi tarafından müzik gösterimi ve Muzaffer Tahmaz öğrencileri tarafından kurulan halk oyunları ekibi tarafından dans gösterimi davetlilere gösterildi.

Programın son bölümünde ise okul içerisinde en çok kitap okuyan öğrenciler bisikletle hediye edilirken, projeye maddi destekte bulunan sponsorlara plaketler takdim edildi.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
2019'un İlk Toplantısı Yapıldı
2019'un İlk Toplantısı Yapıldı
HAVZA BELEDİYE SPOR İKİNCİ DEVREYE HAZIR
HAVZA BELEDİYE SPOR İKİNCİ DEVREYE HAZIR