2018 Yılına Olaysız Girdik

Havza 2018 yılını sessiz ve üst düzey güvenlik önlemleri ile karşıladı.

2018 Yılına Olaysız Girdik

Havza 2018 yılını sessiz ve üst düzey güvenlik önlemleri ile karşıladı.

Hiçbir meydan kutlamasının düzenlenmediği Havza’da, 2018 yılı sessiz karşılandı.

Havza’da vatandaşların geneli yeni yıla evlerinde girerken aynı saatlerde Anadolu Gençlik Derneği tarafından Mekke'nin Fethi ve Gençlik Gecesi düzenlendi. Havza Belediye Kültür sarayında etkinlikte, hafızlar Kuran-ı Kerim okudu. Geceye çok sayıda vatandaş katıldı.

İlçemizde bazı vatandaşlar yeni yıla eğlenerek girmeyi tercih ederken, bazıları ise dua ederek girdi. Kamu çalışanları ise, her zaman olduğu gibi yeni yıla da görevi başında girdi. Havza emniyet Müdürlüğü Ekipleri, Jandarma Ekipleri, Havza Devlet Hastanesi, İtfaiye ve 112 Acil Servis çalışanları İlçemizde halkımızın güven ve rahat içerisinde yeni yıla girebilmesi için büyük bir gayretle çalıştı.

POLİS HUZUR OPERASYONU DÜZENLEDİ

Havza Emniyet Müdür Vekili Komiser İsmail Kahyaoğlu yönetiminde ilçemizde oluşturulan 7 ekip polis memurları ile saat 22.00-03.00 saatleri arasında tam teyakkuz halinde ilçemizde yılbaşı kutlamaları nedeniyle kentte kuş uçurtmadı. Gece yarısı başlayan uygulamalarla içkili eğlence mekanlarına giren polisler çok sayıda kişiye kimlik kontrolü yaptı. Gecenin ilerleyen dakikalarında ise oluşturulan uygulama noktalarında sürücülere alkolmetre ile alkol kontrolü yapıldı.

JANDARMA KIRSAL MAHALLERLERDE
Havza Jandarma Komutanlığına bağlı Jandarma asayiş ve trafik ekipleri ilçemizin kırsal mahalleri, ana yol güzergahlarında asayiş uygulaması yaptı. 86 kırsal mahallenin bulunduğu ilçemizde Jandarma ekipleri yağan yağmur yağışına rağmen ana geçiş güzergahlarında alkol metre ile denetimlerde bulundular. Jandarma Asayiş ekipleri ise kırsal mahallere belli aralıklar ile devriye attılar.

İTFAİYE VE HAVZA DEVLET HASTANESİ GÖREVİ BAŞINDA YENİ YILA GİRDİ

Havza Bölge İtfaiye ekipleri yeni yıla nöbetleri başında girdiler. Bölgede olası yangın olayları için nöbet tutan itfaiye çalışanları ile Havza Devlet Hastanesi doktor ve sağlık memurları görevleri başındaydılar. Yeni yıla girdiğimiz ilk saatlerde acil serviste hasta yoğunluğu vardı, Rutin hastalık olaylarının yaşandığı Hastanemizde sağlık çalışanları sağlık hizmeti vermeye devam etti. 2017 yılının son günlerinde Havza Devlet hastanesi acil polikliniğine en çok soğuk algınlığı şikayetinde bulunan hastalar başvurdu. Yılın son gününde sabah 08.00-24.00 saatleri arasında ortalama 250 hasta hastane hizmetlerinden faydalandı.

Yeni yıla girdiğimiz ilk saatlerde görevi başında çalışan memur işçi ve esnaflarımıza yeni yılda bol kazançlar dileriz.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
Havzalı Güreşçi Birinci Oldu
Havzalı Güreşçi Birinci Oldu
HAVZA GALİBİYETİ KAÇIRDI 1-1
HAVZA GALİBİYETİ KAÇIRDI 1-1