Vali Kaymak Havza’da Muhtarlar Toplantısına Katıldı

Samsun Valisi Osman Kaymak, İlçemizde düzenlenen 'Muhtarlar Toplantısı'na katıldı.

Vali Kaymak Havza’da Muhtarlar Toplantısına Katıldı

Samsun Valisi Osman Kaymak, İlçemizde düzenlenen 'Muhtarlar Toplantısı'na katıldı.

Havza Belediye Başkanı Murat İkiz toplantıda yaptığı konuşmasında Sayın Valimizi Havza'da ağırlamaktan duyduğu memnuniyeti dile getirerek "Öncelikle toplantımızın hayırlara vesile olmasını temenni ediyorum. Havza merkezde önceden 17 Mahalle vardı. Büyükşehir Yasası ile birlikte 81 mahalle daha eklendi ve toplamda şu an 98 mahallemiz var. Köylerimizde maalesef göç devam ediyor. Her sene bine yakın nüfus köylerden göç ediyor. Sayın Valimizin destekleriyle Havza Göçü'nün önlenmesi için devam eden farklı plan ve projeler var. Bunlardan en önemlisi de Bekdiğin Organize Sanayi Bölgesi. Burası 10.500 dönüm alanıyla Samsun ve Karadeniz'in en büyük organize sanayi organize bölgesi. İnşallah yerli otomobil ile ilgili taleplerimiz de gerçekleşirse bizim için çok daha iyi olacak. Sayın Valimiz, Bakanlarımız ve Milletvekillerimiz de bunun için uğraşıyorlar. Bu anlamda emeği geçen başta Sayın Valimiz ve Kaymakamımız olmak üzere herkese çok teşekkür ediyorum. " dedi.

         Toplantıda bir konuşma yapan Valimiz Sayın Osman Kaymak, Havza ilçesinde bulunmaktan mutluluk duyduğunu belirterek, "Malumunuz olduğu üzere Samsun'da 6 aydır bulunuyorum. Bu süreç içerisinde ilçelerimizi geziyoruz, kurumlarımızı geziyoruz. İlimizi ve ilçelerimizi tanımaya çalışıyoruz. Tabii bunlarla birlikte muhtarlar toplantısı yaparak da daha fazla  ayrıntıya inip ilçelerimizde mahalle muhtarlarımızın sorunlarını dinleyerek, bunlara çözümler üretmeye çalışıyoruz.  Sayın Cumhurbaşkanımızın külliyede yapmış olduğu muhtarlar toplantısından sonra muhtarlık müessesesinin önemi daha iyi anlaşıldı. Bu bağlamda ilçelerdeki müdürlüklerimizin ilçe sorunlarını çözmede muhtarlarımızdan faydalanmasını önemsiyoruz. Geldiğimden beri sürekli ifade ediyorum. Samsun'da şöyle bir sıkıntı var. Çok büyük potansiyele sahip ancak bu potansiyeli kullanamıyor. Kara yolu, deniz taşımacılığı, hava yolu ve demir yolunun bir arada bulunduğu önemli bir il. Geçmişte göç vermiş, ancak geçmişe kıyasla şu an daha iyi durumda. Önümüzdeki süreçte belki de potansiyelin doğru kullanılmasıyla göç daha düşük seviyelere inecek. Bu potansiyelin kullanımında büyük fayda sağlayacak olan Havza Organize Sanayi Bölgesi altyapı çalışmaları sizin de malumunuz olduğu üzere bitirilmiş arsa satış aşamasına gelinmiştir. Bu gerçekten Havza için çok önemli bir kazanımdır” dedi.

Konuşmaların sonunda Vali Osman Kaymak muhtarların şikayet, talep ve önerilerini dinledi.

Havza Halk Eğitim Merkezinde düzenlenen toplantıya, Samsun Valisi Osman Kaymak, Havza Kaymakamı Metin Yılmaz, Havza Belediye Başkanı Murat İkiz, Havza Milli Eğitim Müdürü Uğur Sağlam, Havza TSO Başkanı Erkan Acar, daire amirleri ve muhtarlar katıldı.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
Havzalı Güreşçi Birinci Oldu
Havzalı Güreşçi Birinci Oldu
HAVZA GALİBİYETİ KAÇIRDI 1-1
HAVZA GALİBİYETİ KAÇIRDI 1-1