Hasan Basri Kurt Bir Dizi Ziyarette Bulundu

Havza ilçesini ziyaret eden AK Parti Samsun Milletvekili Hasan Basri Kurt bir dizi ziyarette bulundu.

Hasan Basri Kurt Bir Dizi Ziyarette Bulundu

Havza ilçesini ziyaret eden AK Parti Samsun Milletvekili Hasan Basri Kurt bir dizi ziyarette bulundu.

Milletvekili Kurt ilçede ilk olarak Havza Muhtarları Derneğini ziyaret ederek burada Dernek Başkanı Ahmet Çavdar ve muhtarlar ile bir araya geldi.

Burada bir konuşma yapan AK Parti Samsun Milletvekili Hasan Basri Kurt Türkiye Cumhuriyetinin güçlü ve dirayetli bir ülke olduğunu belirterek; “ Dağ ne kadar büyük ise fırtınası da o kadar büyük olur. Türkiye eski Türkiye değil. Önceden rüzgar esse bankalar batar, fabrikalar kapanırdı. Şimdi Türkiye daha güçlü ve güçlü fırtınalar daha artık bizi sarsmıyor.” Dedi.

Kurt Havza’ya yapılan yatırımlara da değinerek; Artık Havza göç vermesin diye çalışıyoruz. Organize Sanayi Bölgesinde yatırımlar başlayınca Havza’da istihdam sorunu kalmayacak. ine yılbaşından sonra inşallah fizik tedavi hastanemiz faaliyete geçecek. Bunların hepsi ilçemizin kalkınması için önemli.” Dedi.

AK Parti Samsun Milletvekili Hasan Basri Kurt konuşmanın ardından muhtarların talep ve sorunlarını dinledi.

Ziyaretin sonunda Havza Muhtarlar Derneği Başkanı Ahmet Çavdar, AK Parti Samsun Milletvekili Hasan Basri Kurt ‘a ziyaretinden ötürü teşekkür etti.

AK Parti Samsun Milletvekili Hasan Basri Kurt Havza beraberindekiler daha sonra yapımı biten Havza Termal Fizik Tedavi Hastanesini ziyaret ederek incelemelerde bulundular.

Burada Havza Belediye Başkanı Murat İkiz, Milletvekili Kurt’a merkez hakkında bilgiler vererek; “Bu tesis hizmete girdiğinde Havza termal ve sağlık turizmden aldığı pay artacak ve ilçemize önemli katkılar sağlayacak.” Dedi.

Kurt  incelemenin ardından Havza Kaymakamı Metin Yılmaz’ı makamında ziyaret ederek bir süre görüştü.

AK Parti Samsun Milletvekili Hasan Basri Kurt son olarak Hakkari'nin Çukurca ilçesinde çıkan çatışmada şehit olan Piyade Uzman Çavuş Yahya Acar'ın Babası Alsan Acar’ı ziyaret etti.

Kurt ziyarette “ Toprakları vatan yapan şey uğruna gözünü kırpmadan canını verenlerinin olmasıdır. Bugün biz bu topraklarda huzur içinde bayram kutluyorsak ve hayatımızı devam ettiriyorsak bunu genç yaşta hain kurşunlarla hayatını kaybeden şehitlerimize borçluyuz. Şehitlerimizin geride bıraktıkları da bize bırakılan kutsal emanetlerdir. Onların ricaları bizim için emirdir” dedi.

Milletvekili Kurt’a ziyaretlerde Havza Belediye Başkanı Murat İkiz ve  Havza Ak Parti İlçe Başkanı Sebahattin Özdemir eşlik etti.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
2019'un İlk Toplantısı Yapıldı
2019'un İlk Toplantısı Yapıldı
HAVZA BELEDİYE SPOR İKİNCİ DEVREYE HAZIR
HAVZA BELEDİYE SPOR İKİNCİ DEVREYE HAZIR