Öğrenci Meclisi İlçe Temsilcisi Havza Fen Lisesinden Seçildi

Öğrenci Meclisi İlçe Temsilcisinin seçimi İlçe Milli Eğitim Şube Hüsamettin Elmas Başkanlığında Havza Milli Eğitim Müdürlüğünde yapıldı.

Öğrenci Meclisi İlçe Temsilcisi Havza Fen Lisesinden Seçildi

Demokrasi Eğitimi ve Okul Meclisleri projesi kapsamında ilçemiz okullarında eğitim gören öğrencilerde demokrasi kültürünü geliştirmek ve oy kullanma bilincini kazandırmak amacıyla okul temsilcilerinin seçiminin ardından ilçemizi İlde temsil edecek Öğrenci Meclisi İlçe Temsilcisinin seçimi İlçe Milli Eğitim Şube Hüsamettin Elmas Başkanlığında Havza Milli Eğitim Müdürlüğünde yapıldı.

Okul Meclisi Başkanlarına seslenen Şube Hüsamettin Elmas, “Demokrasi Eğitimi ve Okul Meclisleri projesine binaen seçme ve seçilmenin ne olduğunu çocuklarımıza anlatabilmek için Milli Eğitim Bakanlığı böyle bir proje geliştirdi. Her yıl yapılıyor. Sizler okullarınızda seçildiniz. Aranızdan bir meclis başkanı ve iki üye seçeceksiniz” diye ifade etti ve aday olup olmamaya karar vermek ve aralarında tartışmak için öğrencilere 5 dakika süre verdi. Süre sonunda aday olmak isteyenlerin başvuruları alındı. Konuşmak yapmak isteyen adaylar tek tek kendini tanıttı ve projelerini belirtti.

Şube Müdürü görevi Sandık Kurulu’na devretti

Sonrasında yine demokratik bir seçim olması için başkanlık için aday olmayanlar arasından 3 adayın katılımıyla sandık kurulu başkanı ve iki üye açık oylama ile seçildi.

Yapılan seçimlerde İlçemizi İlde temsil etmek üzere Havza Fen Lisesi öğrencisi Murat Seven başkan olurken, Şehit Besim Kazar MTAL M.Esen Şimşir ve Karşıyaka İlkokulu Yağmur Aykut üyeliklere seçildiler.

İlçe Milli Eğitim Şube Hüsamettin Elmas, “Demokratik ortamda çocukların demokrasi anlayışını güçlendirmek, çocuklara seçme ve seçilme haklarını öğretmek, ilerde hayata atıldıklarında bir başbakan, bir cumhurbaşkanı, bir bakan olmaları için sıcak bir ortamda seçim yaptık. 2017-2018 eğitim öğretim yılı öğrenci meclisi ilçemiz için hayırlı olsun” dedi.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
Öğrenci Meclisi İlçe Temsilcisi Seçimi Yapıldı
Öğrenci Meclisi İlçe Temsilcisi Seçimi Yapıldı
ADD Ve Havza CHP İlçe Başkanlığından Anma Programı
ADD Ve Havza CHP İlçe Başkanlığından Anma Programı