Türk Kızılay’ına Çadırlı Tanıtım

İlçemizde Türk Kızılay’ının tanıtımı için çadır kuruldu, çorba dağıtıldı.

Türk Kızılay’ına Çadırlı Tanıtım

İlçemizde Türk Kızılay’ının tanıtımı için çadır kuruldu, çorba dağıtıldı.

Havza ilçesi Ortaklar mahallesinde bulunan birleştirilmiş eğitim verilen Ortaklar İlkokulu'nu da öğrencilere Türk Kızılay’nın tanıtmak amacı ile etkinlik düzenlendi.

Türk Kızılayı Havza Şubesi işbirliği ile düzenlenen etkinlikte okul bahçesine Kızılay çadırı kuruldu, öğrencilere ve velilerine çorba ikram edildi.

Programın açılış konuşmasını yapan Sınıf Öğretmeni Ahmet Çiftçi, programın Kızılay haftası kapsamında yapmayı planladıklarını fakat yoğunluk nedeni ile yeni fırsat bulduklarını belirterek; “Amacımız Türk Kızılayı’nı öğrenci ve velilerimize en iyi şekilde anlatmak.” Dedi.

Programda Kızılay konulu şiirler, Türk Kızılayı’nın tarihçesi, oratoryo, skeç ve film gösterimi yapıldı.

Programda konuşan Türk Kızılayı Havza Şubesi Sekreteri Ömer Faruk Çörekçioğlu ise Kızılayın afet ve savaş durumlarında insanların yanında olduğunu belirterek; “Türk Kızılayı ülkemiz gibi tüm dünyada mazlum ve mağdura yardım uzatan bir kuruluş ve bu kuruluş sizlerin destekleri ile ayakta. Sizler bizlere destek verdikçe, birlik ve beraberlik içerisinde dünyanın neresinde bir mazlum ve mağdur eli varsa bizim yardım elimiz oraya ulaşacaktır.” Dedi.

Konuşmalar sonrası öğrencilere afet durumunda Kızılay çalışmalarını göstermek amacı ile Türk Kızılayı Havza Şubesi Başkanı Ahmet Asiltürk ve Sekreteri Ömer Faruk Çörekçioğlu tarafından çorba dağıtıldı ve çeşitli ikramlarda bulunuldu.

Programın sonunda okul öğrencilerine Türk Kızılayı Havza Şubesi tarafından çeşitli hediyeler verildi.

Programa Türk Kızılayı Havza Şubesi Başkanı Ahmet Asiltürk, Dernek Sekreteri Ömer Faruk Çörekçioğlu, Mahalle Muhtarı Osman Demirbilek ve öğrenci velileri katıldı.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
Öğrenci Meclisi İlçe Temsilcisi Seçimi Yapıldı
Öğrenci Meclisi İlçe Temsilcisi Seçimi Yapıldı
ADD Ve Havza CHP İlçe Başkanlığından Anma Programı
ADD Ve Havza CHP İlçe Başkanlığından Anma Programı