Çocuk Hakları Günü Kapsamında Ziyaret Ettiler

0 Kasım Çocuk Hakları günü dolayısı ile ilçemiz okullarından Mehmet Öngel İlkokul, İlçe Milli Eğitim Müdürlüğünü, 25 Mayıs Ortaokulu Havza Belediyesini ziyaret etti.

Çocuk Hakları Günü Kapsamında Ziyaret Ettiler

20 Kasım Çocuk Hakları günü dolayısı ile ilçemiz okullarından Mehmet Öngel İlkokul, İlçe Milli Eğitim Müdürlüğünü, 25 Mayıs Ortaokulu Havza Belediyesini ziyaret etti.

20 Kasım Çocuk Hakları günü kapsamında İlçemiz Mehmet Öngel İlkokulu ve 25 Mayıs Orta Okulu bir dizi ziyaret kapsamında Havza Milli Eğitim Müdürlüğü ve Havza Belediyesini ziyaret ettiler.

Okul Müdürü Mehmet Gül ile birlikte Mehmet Öngel İlkokulu öğrencilerinden oluşan ekip Havza Milli Eğitim Müdürlüğünü ziyaret ederek burada Şube Müdürü Ferhat Tök ile bir araya geldiler.

Ziyarette Şube Müdürü Ferhat Tök, yapmış olduğu açıklamada; "Bizler çocuk hakları sağlamak zorundayız. Onlar bizim geleceğimiz. Her çocuk bu haklarını sorunsuz şekilde yaşayana kadar biz yetişkinlerin sorumluluğu ve çalışmaları bitmez, bitmemeli. Milli Eğitim olarak yapılacak çalışmalara destek vereceğiz." dedi.

25 Mayıs ortaokulu öğrencileri ise okul Müdürü İbrahim İşleyen’in katılımı ile Havza Belediyesini ziyaret ettiler.

Havza Belediyesi Halkla ilişkiler Müdürü Ömer Faruk Çörekçi ile bir araya gelen öğrenciler, Müdürü Çörekçi’ye çiçek takdim ettiler.

Ömer Faruk Çörekçi, çocukların ve gençlerin ülkenin geleceği olduğuna vurgu yaparak, çocukların sağlık, beslenme, barınma, barış içinde yaşama, eşit şartlarda eğitim görme, oyun oynama, şiddetsiz bir sosyal yaşamda temel insan hakları içinde gelişimlerini sürdürmeye ihtiyaç ve haklarının bulunduğunu söyledi.

Okul Müdürü İbrahim İşleyen yapmış olduğu açıklamada; “Bu etkinliklerle çocuklarımızın yaşama hakkı, eksiksiz biçimde gelişme hakkı, zararlı etkinliklerden istismar ve sömürüden korunma hakkı, aile, kültür ve sosyal yaşama eksiksiz katılma hakkı olduğunu anlatmak ve bu konuda duyarlılık yaratmak amacı ile düzenlenmiştir” dedi.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
Öğrenci Meclisi İlçe Temsilcisi Seçimi Yapıldı
Öğrenci Meclisi İlçe Temsilcisi Seçimi Yapıldı
ADD Ve Havza CHP İlçe Başkanlığından Anma Programı
ADD Ve Havza CHP İlçe Başkanlığından Anma Programı