Havza Ana Okulu Öğrencilerinden Anlamlı Ziyaret

Havza Anaokulu tarafından düzenlenen program ile ilçede emekli olan öğretmenler ziyaret edildi.

Havza Ana Okulu Öğrencilerinden Anlamlı Ziyaret

Havza Anaokulu tarafından düzenlenen program ile ilçede emekli olan öğretmenler ziyaret edildi.

Havza Ana Okulu Müdürü Ümmühan Usta, Ana Sınıfı Öğretmen ve öğrencilerinin katılı ile gerçekleşen 24 Kasım Öğretmenler günü kapsamındaki ziyarette, ilçemiz 25 Mayıs İlkokulu emekli öğretmenleri Mithat Sözen (73) ve Sabahat Sözen (74) öğretmenleri evlerinde ziyaret ettiler.

1994 yılında Havza 25 Mayıs İlkokulunda sınıf öğretmeni olarak emekli olan Mithat ve Sabahat öğretmenler minik öğrencileri karşılarında görünce duygusal anlar yaşandı.

Minik öğrenciler ile bir araya gelen öğretmen çift ziyarete gelen öğretmenlere de tavsiyelerde bulundular.

Konuyla ilgili olarak açıklama yapan Havza Ana Okulu Müdürü Ümmühan Usta 24 Kasım öğretmenler günü kapsamında ilçemizin emekli öğretmenlerini ziyaret ettiklerini belirterek;  “Bu kapsamda benimde öğrencisi olduğum ilçemizin emektar öğretmenlerinden Mithat Sözen ve Sabahat Sözen’i okulumuz öğretmen ve öğrencileri ile evlerinde ziyaret ettik. Emekli öğretmenlerimize sağlıklı ve uzun ömürler diliyorum” dedi.

74 Yaşındaki Emekli Öğretmen Mithat Sözen 1966 yılında Çarşamba ilçesinin bir köyünde göreve başladığını belirterek; “Eşim ile ben asker arkadaşı gibiyiz, nişanladıktan sonra ben askere gittiğimde oda benimle birlikte gelerek askerlik yapmış olduğum yerde öğretmenlik mesleği yaptı. 25 Mayıs İlkokulundan 1994’te sağlık nedenleri ile emekli oldum. Minik öğrencilerimizin ve bir zamanlar öğretmenliğini yaptığım Ümmühan’ın öğretmen olarak gelmesi beni ziyadesiyle mutlu etti. Öğretmenlik kutsal bir meslektir, diğer mesleklerde yapılan yanlışların telafisi vardır ama öğretmenlik mesleğinin telafisi yoktur. Yapılan bir yanlış mezara kadar gider, bizim yanlışımız baka müdüründen döner gibi dönmez. Öğretmenlerimize tavsiyem öğrencilerinizi ve mesleğinizi severek yapmanızdır. Bizler okulumuzda öğretmen olarak eğitildik ve mesleğe başladık. Her gün evden çıkarken derslerinize iyi çalışmanız lazım, bu gün öğrencime ne vereceğim diye düşünmelisiniz. Çocuklarımızı fizik, beden eğitimi ve diğer derslerle bilgilendiremesek yaramazlık yaparlar, sizlere tavsiyem budur. Ziyaret ederek bizleri mutlu eden öğretmenlerimize ve öğrencilerimize teşekkür ederim” dedi.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
Öğrenci Meclisi İlçe Temsilcisi Seçimi Yapıldı
Öğrenci Meclisi İlçe Temsilcisi Seçimi Yapıldı
ADD Ve Havza CHP İlçe Başkanlığından Anma Programı
ADD Ve Havza CHP İlçe Başkanlığından Anma Programı