Fırsat Verirsen Kadın Başarır Proje Sertifikaları Verildi

Havza Ticaret ve Sanayi Odası (TSO) tarafından düzenlenen Fırsat Verirsen Kadın Başarır Projesi kapsamında eğitim gören bayanların sertifikaları verildi.

Fırsat Verirsen Kadın Başarır Proje Sertifikaları Verildi

Havza Ticaret ve Sanayi Odası (TSO) tarafından düzenlenen Fırsat Verirsen Kadın Başarır Projesi kapsamında eğitim gören bayanların sertifikaları verildi.

Havza Makbule Yusuf Ölçer Yatılı bölge okulu çok amaçlı salonunda düzenlenen programa AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Ak Parti Samsun Milletvekili Çiğdem Karaaslan, Havza Kaymakamı Metin Yılmaz, Havza Belediye Başkanı Murat İkiz, Ak Parti İl Başkanı Muharrem Göksel, Havza TSO Başkanı Erkan Acar ve yönetim kurulu üyeleri ile Ak Parti İlçe Başkanı Sabahattin Özdemir katıldı.

Açılış konuşması yapan Havza TSO Başkanı Erkan Acar; “Yapılan kurslar sonrası eğitim gören 33 kursiyerimiz istihdam edilmiş durumdadır. Havza Fizik Tedavi Merkezinin faaliyete geçmesi ile branş eğitimi alan kursiyerlerimizin de  istihdam edilmesini istiyoruz. Bu kursumuzda tekstil alanında eğitim gören bayanlarımıza bir firmanın sponsorluğu ile 3000 adet forma yaptırarak ilköğretim çağında olan öğrencilerimize dağıtımını yaptık. Program sonunda tekrar yapacağız” dedi.

Havza Belediye Başkanı Murat İkiz ise; “Havza’da sağlık turizmi alanında daha ileri gitmesini istiyoruz, bu konuda Havza Termal Fizik Tedavi hastanesi için çalışmalarımız devam ediyor. Eğitim gören ve uzmanlaşan kursiyerlerimizi burada istihdam edilmesi amacındayız. Fizik Tedavi hastanesi bitti, üniversite 60 tane hemşire, doktor ve hasta bakıcı personel istiyor. İnşallah bu personel gelirse yılbaşında hastaneyi faaliyete açmayı hedefliyoruz.  Bu konuda desteklerinizi bekliyoruz” dedi.

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Çiğdem Karaaslan yapmış olduğu konuşmada Ticaret ve Sanayi odası başkanı Eran Acar’ın kendisini aradığını belirterek;” Telefonda heyecanlı bir ses, kadınlara böyle bir proje hazırladıklarını belirtti. Daha nasıl geliştirebiliriz diye konuşmamız oldu. Yapılan eğitimler onsunda sertifikalarınızı almaya hak kazandınız, hepinizi kutluyorum” dedi.

Gündeme dair açıklamalarda da bulunan Çiğdem Karaaslan; “ Bu gün çok önemli bir gün, bugün Kadına Karşı Şiddetle Mücadele günü. Böyle önemli bir güne bu organizasyonun denk gelmesini çok anlamlı buluyorum.  Öncelikle bir üzüntümü paylaşmak isterim.  Geçtiğimiz gün ana muhalefet partisi liderinin bir açıklaması oldu. Açıklama şu, çok talihsiz bir açıklama. Eğer bir erkek eve ekmek getiremiyorsa, işte para pul getiremiyorsa, akşama evde tencere kaynamıyorsa bu erkek hınççını kadından alır, ne yapsın dedi.  Düşünebiliyormusunuz; bunu güya siyaset yaptığını söyleyen bir insan, yani sorumluluk hisseden, omuzlarında sorumluluk olduğunu iddia eden bir insan söylüyor.  Bir partinin genel başkanı söylüyor.  Bunu bir erkek söylüyor. Bunu bir insan söylüyor. Diyor ki hakkıdır. Sıkıntı varsa onun bunun hırsını eşinden alıyor. Düşnebiliyormusunuz. Bu talihsiz açıklamadan ötürü öncelik ile kınıyorum. Kadın hakları denince, insan hakları denince, çocuk hakları denince, çevre hakları denince kıyametleri koparanların böyle kendilerini sokaklara atıp eylemler yapma peşinde olanların kendi cenahlarından gelen böyle talihsiz bir açıklama karşısında sesiz kalmalarını da kınıyorum.  Bu kadına hakarettir. Bu aynı zamanda iş sıkıntısı, parasızlık çeken erkelere de yapılmış bir hakarettir.  İnsanı yaşat ki devlet yaşanın felsefesi ile yola çıkarak bütün yaptığımız politikaların, uygulamaların, hayallerimizin merkezine insanı koyduk. Bu gün 15 yıl öncesine kıyasla daha iyi bir hale getirdik. Ama halen çok işimiz var. Yapmayı hayal etimiz çok şey var bu ülke için. Her şeyi bir kenara bırakarak hele ki 15 Temmuz’dan sonra, hele ki 15 Temmuz’un o kahraman kadınlarını gördükten sonra, o kahraman geçleri gördükten sonra, 15 Temmuz gecesi o milli mücadeleye bir kez daha, tarihte defalarca şahit olduğumuz milli mücadeleye şahit olduktan sonra daha güçlüyüz.” Dedi.

Yapılan konuşmalar sonrası proje kapsamında eğitim alan kursiyer bayanlara sertifikaları Çğdem Karaaslan tarafından verildi. Protokol üyeleri tarafından ise tekstil kursunda dikilen formalar öğrencilere dağıtıldı.

Karaaslan ve beraberindekiler daha sonra çalışmaları devam eden Havza Organize Sanayi Bölgesi bağlantı yolu çalışmalarını inceleyerek burada Havza Kaymakamı Metin Yılmaz, Havza Belediye Başkanı Murat İkiz ve Havza TSO Başkanı Erkan Acar’dan bilgiler aldı.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
Öğrenci Meclisi İlçe Temsilcisi Seçimi Yapıldı
Öğrenci Meclisi İlçe Temsilcisi Seçimi Yapıldı
ADD Ve Havza CHP İlçe Başkanlığından Anma Programı
ADD Ve Havza CHP İlçe Başkanlığından Anma Programı