“Kan Bağışı Can Bağışı” Projesi Tamamlandı

Havza Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından hazırlanan proje ile “Kan Bağışı Can Bağışı” proje açılışı gerçekleşti.

“Kan Bağışı Can Bağışı” Projesi Tamamlandı

Havza Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından hazırlanan proje ile “Kan Bağışı Can Bağışı” proje açılışı gerçekleşti.

Havza Milli Eğitim Müdürlüğü bünyesinde hazırlanan Kan Bağışı Can Bağışı projesi kapsamında ilçemizde 3 gün süreyle kan verme programı düzenlendi.

Havza Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından hazırlanan, Türk Kızılay’ı ve Şehit Besim Kazar Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi (Sağlık Meslek Lisesi) destekleri ile hazırlanan programın açılışı Mehmetçik Meydanında yapıldı.

Açılış Programına Havza Kaymakamı Metin Yılmaz, Havza Milli Eğitim Müdürü Uğur Sağlam, Binbaşı Özgür Kumkayır, Havza İlçe Emniyet Müdür Vekili İsmail Kahyaoğlu, Havza Müftüsü İlyas Akyazı, Ak Parti İlçe Başkanı Sabahattin Özdemir, Saadet İlçe Başkanı Saffet Ergin, Öğretmenler, öğrenciler ile vatandaşlar katıldılar.

Havza Milli Eğitim Müdürü Uğur Sağlam “Kan Bağışı Can Bağışı” projesi Havza Kaymakamlığının oluru, Milli Eğitim Müdürlüğümüz ve Şehit Besim Kazar öğrencilerinin katılımı gerçekleştiğini belirterek; “ Kan bağışı yapan insan sayısını arttırmak istedik. Buda bir nevi fedakarlık gerektiriyor, İnsanlar Kan Bağışına temkinli mesafeli yaklaşıyorlar. Bu duyarlılığı bütün ilçemize, ilimize ve Türkiye’ye vermek istedik, bu anlamda Milli Eğitim camiası olarak, dünyanın en kutsal mesleği öğretmenli olarak bilinir. En çok fedakârlık gerektiren mesleği olarak bilinir. Biz her daim gece ve gündüz öğrencilerimizin yanında olduğumuz gibi halkımızın da yanındayız. Bu kapsamda kan bağışı projesi başlattık. Gerektiğinde öğretmenlerimiz canını da vermeye hazırdır. 3 gün sürecek olan programımızda yaklaşık 200 ünite vermeyi hedefliyoruz. 150 öğretmenimiz biz kan verebiliriz dediler. Katılımlarınızdan dolayı herkese teşekkür ederim” dedi.

Havza Kaymakamı Metin Yılmaz, Her vatandaşın kan vermesinin vatandaşlık görevinin yanı sıra insanlık görevi de olduğunu belirterek şunları söyledi. “Ülkemizde Kan bağışı maalesef bazı dönenlerde önemli ölçüde azalıyor ve kanın ne zaman ve kimin ihtiyaç duyacağı belli olmuyor. Bu bizlerin ve sizlerin hatta yakınlarımızın da başına gelebilir. Bu kampanyayı düzenleyen milli eğitim camiasına ve kan bağışında bulunanlara teşekkür ederim” dedi.

Konuşmanın ardından Havza Kaymakamı Metin Yılmaz ve Havza Milli Eğitim Müdürü Uğur Sağlam kan bağışında bulundular.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
Öğrenci Meclisi İlçe Temsilcisi Seçimi Yapıldı
Öğrenci Meclisi İlçe Temsilcisi Seçimi Yapıldı
ADD Ve Havza CHP İlçe Başkanlığından Anma Programı
ADD Ve Havza CHP İlçe Başkanlığından Anma Programı