24 Kasım Öğretmenler Günü Kutlandı.

24 Kasım öğretmenler günü ilçemizde düzenlenen programlar ile kutlandı.

24 Kasım Öğretmenler Günü Kutlandı.

24 Kasım öğretmenler günü ilçemizde düzenlenen programlar ile kutlandı.

Kutlama programı ilk olarak Havza İmam Hatip öğrencilerinin katılımı ile şehir mezarlığında düzenlendi. Buradaki programa Havza Milli Eğitim Müdürü Uğur Sağlam, öğretmen ve öğrenciler katıldılar.

Tüm şehit ve kendisini öğretmelik mesleğine adamış hakkın rahmetine kavuşan öğretmenlere Kur’an-ı Kerim tilaveti ve dualar okundu.

Okunan ular sonrası Mehmetçik meydanında düzenlenen resmi programa geçildi. İlçe Milli Eğitim Müdürü Uğur Sağlam tarafından Atatürk Anıtına çelenk konulmasıyla başlayan resmi programda, Bağ Öğretmen Atatürk ve ebediyete intikal eden öğretmenler için saygı duruşu ve İstiklal Marşı okundu.

Bu sene görevlendirilen Havza 25 Mayıs Anadolu Lisesi tarafından hazırlanan program için Havza Belediyesi Kültür Merkezine geçildi.

Buradaki programa Havza Belediye Başkanı Murat İkiz, İlçe Milli Eğitim Müdürü Uğur Sağlam, İlçe Jandarma Komutanı Binbaşı Özgür Kumkayır, İlçe Emniyet Müdür Vekili İsmail Kahyaoğlu, Garnizon Komutanı Personel Yüzbaşı Bahadır Çay protokol üyeleri, öğrenci velileri, öğrenciler ile davetliler katıldı.

Açılış Konuşmasını Yapan Milli Eğitim Müdürü Uğur Sağlam, "Öğretmenlik, bedeli hiçbir maddi karşılıkla kıyaslanmayacak kadar saygın, sınırları, okul ve sınıf duvarları ile tarif edilemeyecek kadar ağır sorumluluk isteyen; sevgi ve fedakarlık üzerine kurulu, özel ve kutsal bir meslektir. Bu onurlu mesleğin malzemesi insandır. Bu düşüncelerle başta Başöğretmen Mustafa Kemal Atatürk ve ebediyete intikal etmiş öğretmenlerimizi saygıyla, rahmetle anıyor ve tüm öğretmenlerimizin Öğretmenler Günü´nü kutluyorum.´´ dedi.

25 Mayıs Anadolu Lisesi tarafından hazırlanan programda öğretmen ve öğrenciler tarafından oratoryo, şiir sunumu, Türk Halk ve Sanat Müziği tarzında seslendirilen müzik gösterimi ve çeşitli gösteriler sunuldu.

 Uzun yıllar öğretmenlik mesleğini yürüten ve emekliye ayrılan Ahmet Kayan, Esengül Oğuz ve Rafet Aktaş’a ile bu sene Havza’da yılın öğretmeni seçilen Kadir Bolat’a plaketi Havza Belediye Başkanı Murat İkiz tarafondan verildi.

Öğretmenlik mesleğine yeni başlayan ve stajyerlik dönemleri sona eren 6 öğretmene Havza Mehmet Öngel İlkokulu öğretmeni Mehmet Gül tarafından öğretmenlik yemini ettirilmesinden sonra ilçede 24 Kasım Öğretmenler günü nedeniyle düzenlenen şiir, kompozisyon ve şiir yarışmalarında dereceye girenler öğrencilere ödülleri İlçe Jandarma Komutanı Binbaşı Özgür Kumkayır, İlçe Emniyet Müdür Vekili İsmail Kahyaoğlu ve İlçe Milli Eğitim Müdürü Uğur Sağlam tarafından verildi.

Program sonunda ise toplu çiçek takdimi ve toplu fotoğraf çekimi yapıldı.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
Öğrenci Meclisi İlçe Temsilcisi Seçimi Yapıldı
Öğrenci Meclisi İlçe Temsilcisi Seçimi Yapıldı
ADD Ve Havza CHP İlçe Başkanlığından Anma Programı
ADD Ve Havza CHP İlçe Başkanlığından Anma Programı