Canlı Hayvan Pazarı Modernize Edildi

Havza Belediye Başkanı Murat İkiz ilçede Cuma günleri açılan ve bölgenin önemli canlı hayvan pazarı olan Havza Canlı Havan Pazarı modernizasyon çalışmalarının tamamladığını belirtti.

Canlı Hayvan Pazarı Modernize Edildi

Havza Belediye Başkanı Murat İkiz ilçede Cuma günleri açılan ve bölgenin önemli canlı hayvan pazarı olan Havza Canlı Havan Pazarı modernizasyon çalışmalarının tamamladığını belirtti. İkiz modernizasyon çalışmaları ile Havza Canlı Hayvan Pazarının daha iyi bir hale geldiğini belirterek; “ Yapılan çalışmada önceliğimiz insan ve hayvan sağlığını koruma ve burada alışveriş yapan çiftçi ve besicilerimize modern bir hizmet sundu. Halkımıza vermiş olduğumuz bir sözü daha yerine getirmenin mutluluğu yaşamaktayız. Halkımıza hayırlı olsun” dedi.

Havza Belediye Başkanı Murat İkiz  yapmış olduğu açıklamada Samsun Vezirköprü yolu üzerinde bulunan canlı hayvan pazarı modernizasyon çalışmalarının tamamlandığını ve hizmete girdiğini belirterek; “Yapılan çalışmalar ile Havza Canlı Hayvan Pazarı 13 bin 620 metrekare alana sahip oldu. Bu alan içerinde 2 bin 100 metrekare alanda 15 metrekarelik 40 küçükbaş padoku, 4 bin 200 metrekare içerisinde 54 metrekarelik 16 padok bulunuyor. Ayrıca toplam 6 bin 975 metrekarelik bir otopark yer almakta.” Dedi.

Havza Belediye Başkanı Murat İkiz, Havza Canlı Hayvan Pazarının bölgenin en büyük canlı hayvan pazarlarından biri olduğunu belirterek; “Yıllardır bazı noktalarda eksikliği hissedilen ve pazar olarak kullanılan alanda yaptığımız çalışma sonucu pazarımız daha sağlıklı bir hale geldi. Yapılan çalışmalar ile ve  yeni düzenlemeler ile birlikte bakım ve onarımı da tamamlanarak tam kapasite hizmete girmen pazar da ayrı giriş ve çıkışları, hayvan indirme rampaları, hayvanların muayenesi, kantar, dezenfekte havuzları ile salgın hastalıklarla mücadele gibi konularda Avrupa standartlarını yaklandı. Ayrıca alan içerinde sosyal bir tesisinde olacağı idari binamızda halkımıza hizmet edecek.” dedi.

İkiz  modernizasyon çalışmalarında her şeyden önce insan ve hayvan sağlığına önem verdilerini belirterek;  “ Yapılan çalışmada önceliğimiz insan ve hayvan sağlığını koruma ve burada alışveriş yapan çiftçi ve besicilerimize modern bir hizmet sunmak. Bölge çiftçimize hizmet edecek olan canlı hayvan pazarımız modern bir hale geldi. İnşallah ilerleyen zaman zarfında pazarımızın üstünede kapatacağız. Halkımıza vermiş olduğumuz bir sözü daha yerine getirmenin mutluluğu yaşamaktayız. Halkımıza ve bölge çiftçimize hayırlı olsun” dedi.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
Öğrenci Meclisi İlçe Temsilcisi Seçimi Yapıldı
Öğrenci Meclisi İlçe Temsilcisi Seçimi Yapıldı
ADD Ve Havza CHP İlçe Başkanlığından Anma Programı
ADD Ve Havza CHP İlçe Başkanlığından Anma Programı