Havza’da Vatandaş Servis, Servisçiler Durak İstiyor

Havza Devlet Hastanesinin yeni binasına taşınması yeni sorunları gündeme getirdi.

Havza’da Vatandaş Servis, Servisçiler Durak İstiyor

Havza Devlet Hastanesinin yeni binasına taşınması yeni sorunları gündeme getirdi.

Havza Devlet Hastanesinin yeni binasına taşınması nedeni ile İlçede ulaşımında sorunları yaşandığı gündeme geldi. İlçe merkezinde bulunan Yeni Mahalle, Yeni Mescit Mahallesi, Sondaj Mahallesi ve Çay Mahallesi sakinleri yeni hastane binasına ulaşımda sıkıntı yaşadıklarını bildirdiler.

Gelen şikayetlerin başında bu mahallelere düzenli servis yapılmadığı, durakların ve güzergahın belirsizliği nedeni ile şehir içi minibüslerinin bu mahallelere girmediği yönünde iddiada bulunurlarken, bu mahallelerde ikamet edenlerin mahallelerde otobüs durağı olmadığından, hastaneye ulaşmak isteyen hastalar ve hasta yakınları ilçe merkezine kadar yürümek zorunda kaldıklarını ifade ettiler.

Durak Olmaması En Büyük Problem

Havza Şehir İçi minibüsçüler ve öğrenci servisleri kooperatifi başkanı Mahmut Aytekin şehiriçi minibüslerinin sürekli çalıştığını belirterek; “Havza ilçesi içerisinde güzergahlarımızda düzenli olarak servis yapmaktayız. Minibüslerimiz 15 dk veya 30 dk aralıklarla güzergahlarını dolaşılıyor. Bizlerin en büyük sorunu güzergahlar üzerinde minibüs duraklarının olmaması, vatandaş nerede bekleyeceği bilmiyor. Karşıyaka ve Memduhiye mahallerinde duraklar bulunmamakta olup bu mahallelerde harhangi bir sorunla karşılaşmıyoruz. Vatandaş bineceği yeri minibüsçü ise alacağı yeri bilmektedir. Fakat diğer mahallelerde bu sistem senelerdir oturmadı, mahalle sakinleri durak olmaması nedeniyle nerede bekleyeceğini ve minibüs geçiş saatlerini bilmemektedir. Hastaneye her mahalleden direk servisimiz yoktur. Onun yerine mahallelerden alınan vatandaşlarımız merkeze getirilerek buradan hastane Minibüsüne bindirilmektedir. Mahalleden merkeze alınan 2 lira ücret haricinde ise hastaneye gitmek isteyen vatandaşımızdan ek ücret alınmamaktadır. Ayrıca hastane önünde ise yine durak olmaması nedeniyle trafik sıkışıklığı yaşamaktayız. Hem Halkımız hem de minibüsçü esnafımız mağdur olmaktadır. Diğer mahallerimizin yeni duraklar konularak veya durak alanlarını gösterir tabelalar yerleştirilmesi ile bu sorunun ortadan kalkacağını düşünmekteyiz.” Dedi.

Vatandaş ve Minibüsçüler, Samsun Büyükşehir Belediyesi Ulaşım Planlama ve Raylı Sistem Dairesi Başkanlığı ve Havza’yı Büyükşehir belediye meclisinde temsil eden üyelerimizden sorunu dile getirerek, yetkilerin bir an evvel soruna çare bulmalarını istediler.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
Samsun'da Okullar Arası Futbol Turnuvası
Samsun'da Okullar Arası Futbol Turnuvası
Tuncer Keskin, MHP’den Başkan Adayı
Tuncer Keskin, MHP’den Başkan Adayı