Bulduğu 4 Bin 800 Lira Sahibine Teslim Edildi

İlçemizde emekli bir vatandaşın bulduğu 4 bin 800 lira sahibine teslim edildi.

Bulduğu 4 Bin 800 Lira Sahibine Teslim Edildi

İlçemizde emekli bir vatandaşın bulduğu 4 bin 800 lira sahibine teslim edildi.

Havza’da işleri nedeni çarşıya gitmekte olan emekli Dursun Bektaş Karşıyaka Mahallesi Ark Üstü Sokakta yerde bir zarf fark etti. Bektaş zarfı açtığında içerisinde çok miktarda para olduğunu fark etti.

Bektaş zarfı ve paraları alarak Havza Belediyesi Beyaz Masaya gelerek parayı yetkililere teslim etti.

Yapılan sayımda paranın  miktarının 4 bin 800 lira olduğu tespit edildi ve sahibin bulunması için belediye ses sisteminden anons yapıldı.

Yapılan anonsun ardından Sadık Gündüz parayı kendisinin düşürdüğünü belirterek Havza Belediyesi Beyaz Masasına müracaat etti.  Yapılan inceleme sonrası 4 bin 800 lira parayı bulan Dursun Bektaş’ın yanında sahibine teslim edildi.

Parayı bulan Dursun Bektaş parayı yolda bulduğunu ve insanlık namına teslim ettiğini belirterek; “Cadde buldum. Parayı bulunca aklıma burası geldi. Direk parayı beyaz masaya getirdim.” Dedi.

Para sahibi Sadık Gündüz ise paranın ev taksiti olduğunu belirterek; “ İnsanlık ölmemiş bir kez daha bunu gördük. Değerli abimiz parayı bulup Beyaz Masaya getirmiş sağolsun.  Bu alın terimiz. Birde insanlık ölmemiş ona sevindim. Böyle insanlar her zaman olsun. Beyaz Masadaki arkadaşlarımıza da ilgi ve alakalarından ötürü teşekkür ederiz.” Dedi.

Gündüz parayı evinin önünde düşürdüğünü ve parayı düşürdüğünü arabadan indiğinde fark ettiğini belirterek; “Para arabadaydı. İndiğimde baktım çantada para yok. Aradık sağı solu. İlanı duduk ve buraya gedik. Arkadaşlar paranın miktarını sordular. Doğru cevabı söyledik. Bulan arkadaşı çağırdılar.  Sağolsun, gerçekten teşekkür ediyorum. İnsanlık ölmemiş sadece bunu diyorum.” Dedi.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
Havza Yağlı Tohumlar Kooperatifi Mali Genel Kurulu
Havza Yağlı Tohumlar Kooperatifi Mali Genel Kurulu
Havza'da Kan Bağışı Kampanyası
Havza'da Kan Bağışı Kampanyası