Boyalı Mahallesi İlkokulunda Servisler Denetlendi

İlçemizde taşımalı eğitim yapılan Boyalı İlkokuluna servis çeken araçlar denetlendi.

Boyalı Mahallesi İlkokulunda Servisler Denetlendi

İlçemizde taşımalı eğitim yapılan Boyalı İlkokuluna servis çeken araçlar denetlendi.

Havza İlçe Jandarma Komutanlığı ve Havza Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından, çocukların güvenli bir trafik ortamında eğitim ve öğretimlerini sürdürebilmelerini sağlamak için okul servis sürücülerine yönelik denetimlerini aralıksız sürdürüyor.

İlçemizde taşımalı eğitim yapılan Boyalı İlkokuluna servis çeken araçlar denetlendi.  Denetlemeyi İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Ferhat TÖK ve İlçe Jandarma Komutanlığı Trafik Tim Komtanı Jandarma Astsubay Başçavuş Ercan Sanver ile birlikte yaptı. İl Milli Eğitim Şube Müdürü Orhan Değer’de denetlemelere katıldı.

İlçe Jandarma Komutanlığı Trafik Tim ekipleri okullarda öğrenci servis araçları üzerinde denetimlerini sıklaştırdı. Sorumluluk bölgesinde bulunan okullarda denetimlerine devam eden ekipler Boyalı İlkokulu bahçesinde öğrenci servis sürücülerine yolcu alınmaması, araçların camına film ve perde takılmaması konularında uyarılarda bulundu. Araçların arkalarında bulunan ’okul taşıtı’ yazısının da standartlara uygun olarak değiştirilmesini isteyen ekipler, öğrencilerin zamanında okula geliş gidişlerinin can güvenliği içerisinde yapılmasını sağlamak için denetimlerin süreceğini ifade ettiler.

İl Milli Eğitim Müdürlüğü Şube Müdürü Orhan Değer Samsun il genelinde ve ilçelerde denetimlerin artarak devam ettiğini belirterek; “ Havza ilçesinde ki denetimlere İl Milli Eğitim Müdürlüğümüz adına bizler katıldık. Eş zamanlı olarak ilden görevlendirilen diğer müdürlerimiz ile Samsun ilçelerinde özellikle kırsal mahallerinde demetimler yapıyoruz” dedi.

Havza Milli Eğitim Müdürü Uğur Sağlam; “Okul Servislerinin denetimleri devam edecektir. Geleceğimiz olan gençlerin eğitim hayatlarına sağlıklı bir şekilde taşınması için çalışıyoruz. Bu nedenle sürücülerimizden yönetmelik gereği araçlarında olması gereken her şeyin bulunmasını gerekmektedir. Öğrencilerimizin can sağlığı her şeyin üstündedir” dedi.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
Havza Yağlı Tohumlar Kooperatifi Mali Genel Kurulu
Havza Yağlı Tohumlar Kooperatifi Mali Genel Kurulu
Havza'da Kan Bağışı Kampanyası
Havza'da Kan Bağışı Kampanyası