Havza Fizik Tedavi Hastanesinde Son Durum

Havza Termal Fizik Tedavi Hastanesi ve Uygulama Oteli'nin inşaatının tamamlanmasının ardından iç malzeme ve mefruşat çalışmaları durduruldu.

Havza Fizik Tedavi Hastanesinde Son Durum

Havza Belediyesi ve Ondokuz Mayıs Üniversitesi (OMÜ) ile birlikte başlattıkları Havza Termal Fizik Tedavi Hastanesi ve Uygulama Oteli'nin inşaatının tamamlanmasının ardından iç malzeme ve mefruşat çalışmaları durduruldu.

Edinilen bilgilere göre büyük umutlarla Ondokuz Mayıs Üniversitesi tarafından termal sağlık hizmeti vermek amacıyla yapılan Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Uygulama Eğitim Merkezi özele kira karşılığı verilmek istendiği öğrenildi.  

2 katı otel ve diğer katları uygulama bölümleri olarak kiraya verilmek istenen bina için Havza Belediye Başkanı Murat İkiz ve Ak Parti İlçe başkanı Sabahattin Özdemir, merkezin açılabilmesi için OMÜ’nün talep ettiği Doktor, Hemşire ve sağlık çalışanlarından olmak üzere 60 Resmi personel ve malzeme desteğini Sağlık Bakanı Ahmet Demircan’a ilettiler. Havza olarak beklentimiz OMÜ’nün bu hastaneyi kendisinin işletmesi olup, hastaların buraya direk gelerek tedavi olmalarını sağlamaktır. Açılacak olan hastanenin Türkiye ilk 3 arasında olacağı göz önüne alındığında, özelde olması hastalar için sevk ve konaklama işlemlerin zorlaştıracağı için yetkililerin bu husus dikkate almalarını rica ediyoruz.

Havza Termal Fizik Tedavi Hastanesi ve Uygulama Oteli'nin ilçeye kazandırılması için Belediyeye ait Lokman Hekim Kaplıca İşletmesinin yerinin ücretsiz olarak üniversiteye tahsis edilerek yapına başlanmış, ilçe ekonomisine katkı sağlayacağını düşünülmekteydi.

7 bin 500 metrekarelik inşaat alanına sahip, 6 katlı otelin içinde otopark, termal havuzlar, fizik tedavi ve kür merkezi, 84 oda, spor ve egzersiz odaları, doktor odaları, lokanta ve toplantı odalarının yer alacağını merkez için Ondokuz Mayıs Üniversitesi tarafından verilecek karar merakla bekleniyor.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
Samsun'da Okullar Arası Futbol Turnuvası
Samsun'da Okullar Arası Futbol Turnuvası
Tuncer Keskin, MHP’den Başkan Adayı
Tuncer Keskin, MHP’den Başkan Adayı