HASTANE YOLU KORKUTUYOR

Havza Devlet Hastanesi’nin yolu özelikle geceleri korkutuyor.

HASTANE YOLU KORKUTUYOR

Havza Devlet Hastanesi’nin yolu özelikle geceleri korkutuyor.

Havza Devlet Hastanesinin yeni binasına tanışması ile birlikte Samsun Büyükşehir Belediyesi tarafından yapılan Kılavuz Ormanı içerisinden geçen hastane yolu özellikle geceleri tehlikeli bir hal alıyor.

Yapılan yolun aydınlatmasının yapılmaması ve yüksek banketleri nedeni ile hem sürücüleri hem de yayaların can güvenliğini tehlikeye sokuyor.

Yolu sürekli kullanan vatandaşlar yolun ve çevre aydınlatmasının bir an evvel yapılmasını talep ederken; “Bu yoldan gece hastaneye ulaşamıyoruz. Yayalar için çok zor. Herkesin arabası yok. Gece karanlık olmasından dolayı ormanın içinden geçmekten korkuyoruz. Ayrıca yol kenarında yaya kaldırımının da olmaması ayrı bir risk. Yoldan gitmek zorunda kalıyoruz. Buda hem gece hem de gündüz tehlikeli oluyor.” Dediler.

Yolu kullanan araç sürücüleri ise yolun yapısı gereği yaklaşan kış ayında bir çok sıkıntıların artacağını belirterek; “Burası sürekli işleyen bir yol ve gerekli güvenlik tedbirleri yok. Yolların yeni olması nedeniyle yükselmesi, şarampole kışın kayacak araçların tehlike saçacak olması ve aydınlatmanın da olmaması vatandaşı kışın zorlukların beklemekte.  Ayrıca yol üzerinde bulunan keskin virajlarda riski arttırıyor.” Dediler.

Hastane yolunun içerisinden geçtiği Kılavuz Sokakta da Hastanenin yeni binasına taşınması ile artan trafiğin artması ayrı bir sorun teşkil etmekte.

Mahalle sakinleri ile yolu kullanan yaya ve sürücüleri sorunların bir an evvel giderilmesini beklerken aydınlatmanın ne zaman yapılacağı da merak ediyorlar.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
Samsun'da Okullar Arası Futbol Turnuvası
Samsun'da Okullar Arası Futbol Turnuvası
Tuncer Keskin, MHP’den Başkan Adayı
Tuncer Keskin, MHP’den Başkan Adayı