Havza’da Mahalle Halkını Yılan Korkusu Sardı

Havza İlçesi Bahçelievler mahallesinde Mahalle Sakinleri Hacı Osman Deresinden çıkan Yılanlardan Tedirgin Oluyor.

Havza’da Mahalle Halkını Yılan Korkusu Sardı

Samsun’un Havza İlçesi merkezinden geçen Hacı Osman Deresi için Bahçelievler Mahallesi çevresinde yaşayan Mahalle sakinleri derenin Islah çalışması istiyor.

Bahçelievler Mahallesi muhtarı Ahmet Karakaya mahalle sakinlerinin evlerine yakın yerlerde yılan görülme vakalarının arttığını belirtti. Karakaya; “İlçemize bağlı Bahçelievler mahallesi Hacı Osman Deresi çevresinde oturan 800 m dere hattında oturan mahalle sakinleri dereden yılan çıktığı gerekçesi ile tedirgin olduklarını belirttiler. Derenin ilaçlama çalışmaları yapıldı, fakat bu ilaçlama çalışmalarında kurbağaların tamamı yok oldu. Kurbağa sesi duyulmamakta Allah Razı olsun fakat bu ilaçlama sonrası dere içerisinde bulunan yılanlar yiyecek bulamadıkları için dereden dışarı çıkmaya başladılar. Konuyla ilgili olarak DSİ’ye 3 defa dilekçe göndermemize rağmen herhangi bir olumlu veya olumsuz cevap alamadık. Okula yakın olan bu bölgede bir çok yılan görülme vakası yaşandı. Geme faresi ve yılan sorunu halkı tedirgin etmekte birinci katta oturan vatandaşlarımız kapılarını kapalı tutmaktadırlar. Dere içerisinde biriken moloz ve ağaçlar yüzünden dere seviyesi yükselmesine neden oluyor. Geme faresi ve yılanlarda bu yükselme sayesinde dışarı çıkabiliyorlar. Yetkililerden buranın bir an önce ıslah çalışması yapmasını bekliyoruz. Sel felaketi yaşanmış ve 6 evin yıkıldığı burada dere içerisinde yetişen ağaçlar tehlike saçıyor” dedi.

Dudu Aydın isimli mahalle sakini İlçenin pazarının kurulduğu bir Salı günü komşularının pazardan gelirken Derenin oradan çıkan yılanı gördüklerini ve panikleyerek ellerinde bulunan meyve sebzeleri yere atarak kaçtıklarından bahsetti. Aydın; “Dışarı Çıkmaya korkuyoruz. Yaz geleli bu olaylar çok sık yaşanmaya başladı. Daha önceleri derenin içerisinde görürdük yılanları dışarıda hiç görmedik. Okul karşımızda çocuklarımıza bir şey olur diye korkuyoruz. Irmağın temizlenmesini istiyoruz” dedi. 

25 Mayıs Gazetesi

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
Yaşlı Kadın Evinde Ölü Bulundu
Yaşlı Kadın Evinde Ölü Bulundu
Hızlı Tren İçin Geri Sayım Başladı
Hızlı Tren İçin Geri Sayım Başladı