Gelenekten Geleceğe Projesi Çalışmaları

Havza Huzurevi Spor Kulübü, Gençlik Hizmetleri ve Spor İlçe Müdürlüğü, Havza Huzurevi ve Rehabilitasyon Merkezi ortaklığı ile özel öğrencilere yönelik hazırlanan Geleneksel El Sanatları kursu devam ediyor.

Gelenekten Geleceğe Projesi Çalışmaları

Havza Huzurevi Spor Kulübü, Gençlik Hizmetleri ve Spor İlçe Müdürlüğü, Havza Huzurevi ve Rehabilitasyon Merkezi  ortaklığı ile özel öğrencilere yönelik hazırlanan Geleneksel El Sanatları kursu devam ediyor.

Havza Huzurevi Spor Kulübü Derneği tarafından Kültür ve Turizm Bakanlığı GENÇDES 2017-2 projesi kapsamında hazırlanan Gelenekten Geleceğe projesi Geleneksel El Sanatları kursu denetledi.

El Sanatları Öğretmeni Yasemin Yılmaz tarafından Haftada 10 saat olmak üzere Geleneksel El sanatları alanında Cumartesi ve Pazar günleri Havza Gençlik Merkezinde verilen kursa 14-29 yaş arası 24 özel genç devam etmekte olup kurslar 30 Aralık 2017 tarihinde son bulacak.

Özel öğrencileri el becerilerini geliştirdiği ve Gelenekse el sanatları alanında ürünleri işlediği kurs İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü tarafından görevlendirilen Folklorik Araştırma Görevlisi Sermin Canik tarafından denetlendi.

Yapılan çalışmalar hakkında El Sanatları Öğretmeni Yasemin Yılmaz’dan bilgiler alan Sermin Canik konuyla ilgili olarak Havza’nın Samsun ve ilçelerinde GENÇDES 2017-2 projesini yürüten tek ilçe olduğunu belirterek; “Özel öğrencilerimizin sosyal hayat içerisinde yer alması, ailelerinden uzak kalarak bir şeyler öğrenmesi önemli bir konudur. Bu proje sayesinde kursiyerlerimizi hafta sonları keyifli zamanlar geçirmektedirler.” Dedi.

Havza Gençlik ve Spor İlçe Müdürü Cafer Uzun; “Gençlerin kültürel ve sanatsal faaliyetlere katılımını artırmayı amaçlayarak, sanatın çeşitli dallarında eser ve projeler üretmeleri amacıyla özel öğrencilere yönelik GENÇDES projesi hazırlandı. Spor ilçe müdürlüğü olarak projeleri elimizden geldiği kadar desteklemekteyiz” dedi.

25 Mayıs Gazetesi

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
Havza Yağlı Tohumlar Kooperatifi Mali Genel Kurulu
Havza Yağlı Tohumlar Kooperatifi Mali Genel Kurulu
Havza'da Kan Bağışı Kampanyası
Havza'da Kan Bağışı Kampanyası