Kapaklı’da Samsun ve Havzalılar İftar’da bir araya geldiler

Tekirdağ Kapaklı Samsun Havzalılar Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği tarafından iftar yemeği verildi. Yaklaşık 2000 kişin bir araya geldiği. İftar yemeği öncesi Dernek Başkanı Zalif Çavdar yemek dağıtımı yaptı.

Kapaklı’da Samsun ve Havzalılar  İftar’da bir araya geldiler

Tekirdağ Kapaklı Samsun Havzalılar Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği tarafından iftar yemeği verildi. Yaklaşık 2000 kişin bir araya geldiği. İftar yemeği öncesi Dernek Başkanı Zalif Çavdar yemek dağıtımı yaptı.

Dernek lokali önünde verilen iftar yemeğine katılım oldukça yoğun olurken, programa Ak Parti Tekirdağ Milletvekili Ayşe Doğan, CHP Tekirdağ Milletvekili Candan Yüceer, Kapaklı Kaymakamı Mehmet Ali Gürbüz, Havza Belediye Başkanı Murat İkiz, Kapaklı Belediye Başkanı İrfan Mandalı, İSGİYAD Başkanı Fikret Bıyık, HADEF Genel Başkanı Enver Şahin, Siyasi parti temsilcileri, STK temsilcileri, belediye meclis üyeleri ve çok sayıda davetli katıldı.

İftar yemeği sonrası Tekirdağ Kapaklı Samsun Havzalılar Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Başkanı Zalif Çavdar yapmış olduğu konuşmada katılımcılara teşekkür ederek  “Çok değerli katılımcılar derneğimizin düzenlemiş olduğu iftar programına katılımınızdan dolayı hepinize teşekkür ediyorum. İnsanları birleştirici kılan unsurlardan en önde geleni Mübarek Ramazan ayıdır. Artık gelenekselleşen iftar programımıza bu yıl yoğun bir katılım oldu. İnsanlarımızı birleştirip kaynaşma sağlayacak bir ortamda bizleri yalnız bırakmayan, iftar programımıza icabet eden tüm katılımcılarımıza teşekkür ediyorum. Ayrıca her zaman bizlerin yanında, bizlerden desteklerini esirgemeyen ve bu gece de bizi yalnız bırakmayarak Havza’dan buraya kadar gelen Sayın Belediye Başkanımız Murat İkiz’e teşekkür ederim.” Dedi.

İSGİYAD Başkanı Fikret Bıyık Samsunluları birlik ve beraberlik içerisinde görmekten mutluluk duyduklarını belirterek; “ Vermiş olduğumuz mücadelelerin boşa olmadığının göstergesi bu birlik tablosudur.” Dedi.

HADEF Başkanı Enver Şahin ise derneklerin aktif olarak çalışmalarından mutlu olduklarını belirterek; “Yapmış olduğumuz her şey Havza için.” Dedi.

Samsun’da birçok program olmasına rağmen Havzalılar Derneği’nin davetini geri çeviremediğini ve programa katıldığını söyleyen Samsun Havza Belediye Başkanı Av. Murat İkiz, “Sizlerle bir araya gelmek için bugün buraya geldik. Yine inşallah böyle birlik, beraberlik içerisinde başka programlarda da bir araya geleceğiz.” dedi. Okulların tatil olduğunu ve Ramazan Bayramı’na az bir süre kaldığını belirten Başkan İkiz, “Tatil için herkesi Havzamıza bekliyoruz. Özellikle emekli hemşerilerim artık burada kalmasınlar gelsinler Havza’da emeklilik günlerini geçirsinler. Genç kardeşlerimde en azından bayramlarda gelsinler, Sıla-i rahim yapsınlar. Çocukları Havza’yı unutmasınlar” diye konuştu.

İftar programı sonrası katılımcılar dernek lokalini ziyaret ettiler.

25 Mayıs Gazetesi

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
Havza’da Yılan Özel Otomobile Girdi
Havza’da Yılan Özel Otomobile Girdi
9 Bin 842 Adet uyuşturucu Hap Ele Geçirildi
9 Bin 842 Adet uyuşturucu Hap Ele Geçirildi