Ramazanın 15.günü.

Dünya yetimlerinin hatırlandığı gün.

Ramazanın 15.günü.

İHH’nın çalışmaları neticesinde tüm dünyada bu gün yetimler günü olarak kutlanmaktadır; 4 yıldır.

Kimsenin umurunda olmadığı TV filmi gibi izlediğimiz; savaşlar, cinayetler, kazalar, mafya hesaplaşmaları doğal afetler. Kimi vuruyor biliyor musunuz? Çocukları… Her yıl Arnavutluk büyüklüğündeki bir ülkenin nüfusu kadar çocuk, yani 3.000 000 (3 Milyon) yetim kalıyor. BM verilerine göre bu çocuklar sadece yetim kalmanın acısını değil ondan sonraki sürecin darbesiyle daha çok yıkılıyor. Organ-uyuşturucu-fuhuş-insan kaçakçılığı-terör mafyalarının elinde heba olmaktadır. Hepsinden daha acı olanı ise büyük şeytan ABD-Batı ve yerli katil sürüleri halindeki soysuzların asıl hedefi; ümmetin hayatını yıkmak çocuklarını ise heba etmek ya da misyonerlik altında Hıristiyanlaştırmak için her müslümanın yaşadığı bir karış toprağı-ekini-nesli bozmak için, müslümanı terörist yaparak ümmeti ümmete kırdırmakta ve bizim çocuklarımız yetim kalmaktadır.

Hemen yanı başımızdaki bu insanlardan haberdar mıyız?

Değiliz….

Hem de hiç olmadık.

Yetimin başını okşamadık-sahip çıkmadık.

Kötü yola düşmesinde hep onu suçladık.

Kendimizi hep temize çıkardık.

Onları görün ve elinden tutun. Ayağa kaldırın. Haksız yere yetim malı yemeyin ( her anlamda-elinden mal ve ekmeğini alıp yemeyi sadece kastetmiyorum.)

Her yıl ramazan ayının 15. Günü

Biz Havza RİBAT Yardım Derneği (İHH Havza Temsilciliği), AGD Havza Temsilciliği ve Eğitim – Bir- Sen Havza Temsilciliği olarak ulaşabildiğimiz yetim ve fakir aile çocuklarımızın yüzünü güldürebilmek ve başını okşayabilmek için bayramlık kıyafet giydirme kampanyamızı 15 Ramazan Cumartesi günü başlattık. Anneleriyle birlikte gelip sevdiği ve sevindiği şeyleri almanın mutluluğunu yaşayan çocuklarımızın yüzündeki tebessüm çok tatlıydı.

Tüm emeği geçen; gerek dernek çalışanlarımıza gerekse desteklerini esirgemeyen dostlarımıza sonsuz teşekkürlerimizi sunuyoruz.

NOT: kampanyamız Ramazan Bayramına kadar devam etmektedir.

 

25 Mayıs Gazetesi

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
Havza’da Yılan Özel Otomobile Girdi
Havza’da Yılan Özel Otomobile Girdi
9 Bin 842 Adet uyuşturucu Hap Ele Geçirildi
9 Bin 842 Adet uyuşturucu Hap Ele Geçirildi