57. Alay Sancağı Havza'da Sergilenecek

57. Piyade Alay sancağı 15 Haziran Perşembe günü Havza Kevser camiine gelen cemaatle buluşturulacak.

57. Alay Sancağı Havza'da Sergilenecek

Ondokuz Mayıs Üniversitesine (OMÜ) bir yıl süreyle emanet edilen 57. Piyade Alayı Sancağı Ramazan ayı boyunca camilerde sergileniyor.

Çanakkale Savaşı’nın kaderini değiştiren ve kahramanlıklarıyla dünya tarihine adını altın harflerle yazdıran 57. Piyade Alayı'nın mukaddes sancağı, 19 Mayıs törenleri sırasında bir yıl süreyle muhafaza edilmek üzere Rektör Prof. Dr. Sait Bilgiç’e takdim edilmişti. Ondokuz Mayıs Üniversitesi, tarihi unutmamak ve bu topraklar için can veren şehitlerimizi hatırlamak için kahraman 57. Piyade Alayı Sancağı’nı halkla buluşturuyor.  Bu kapsamda 19 Mayıs etkinlikleri kapsamında Samsun Büyük Cami’de sergilenen sancak, 15 Haziran Perşembe günü Havza'da Kevser Camiinde sergilenecek.

57. Piyade Alayı’nın aziz kahramanlarını ve onların vatanı ve milleti her şeyden üstün tutan anlayışını sembolize eden sancak, Ondokuz Mayıs Üniversitesi (Omü) tarafından 15 Haziran Perşembe günü  Havza Kevser camiinde gelen cemaatle buluşturulacak.

Konuyla ilgili olarak açıklama yapan Havza Müftüsü İlyas Akyazı; "OMÜ tarafından 1 yıl süreyle emanet olarak verilen 57. Alay'a ait sancak 15 Haziran Perşembe günü ilçemiz Merkez Kevser Camiinde Havza halkının ziyaretine açılacaktır. Çanakkale'de kahramanca şahadet mertebesine ulaşan alayımızın sancağı maneviyatını yaşamak isteyen vatandaşlarımızı camimize bekleriz" dedi.

25 Mayıs Gazetesi

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
Havza’da Yılan Özel Otomobile Girdi
Havza’da Yılan Özel Otomobile Girdi
9 Bin 842 Adet uyuşturucu Hap Ele Geçirildi
9 Bin 842 Adet uyuşturucu Hap Ele Geçirildi