8 Mart Dünya Kadınlar Günü Kutlandı

8 Mart Dünya Kadınlar Günü nedeni ile yemekli eğlence düzenlendi.

8 Mart Dünya Kadınlar Günü Kutlandı

   8 Mart Dünya Kadınlar Günü nedeni ile yemekli eğlence düzenlendi.    
Havza Çamlıca Özel Eğitim Kursu Kurucusu Şerife Acar Döndür tarafından Ancere Otel Salonunda bu yıl yedincisi düzenlenen programa 
CHP Samsun Milletvekili Kemal Zeybek, Havza Belediye Başkan Murat İkiz, ve çok sayıda Havzalı kadın katıldı. Havza Çamlıca Özel Eğitim Kursu Kurucusu Şerife Acar Döndür; "Her yıl düzenli olarak kutladığımız 8 Mart Dünya kadınlar günü programımıza hoş geldiniz. 
İlçemizde kadınların bir araya gelmesi kaynaşması amacıyla düzenlediğimiz programa katılan herkese teşekkür ede-rim" dedi. Havza Belediye Başkanı Murat İkiz islamiyetin geldiği günden bu yana kadına ayrı bir önem verdiğini belirterek; “Yüce dinimiz ve medeniyetimiz her zaman kadına özel bir önem vermiş ve kadınlarımızın hak ve hukuklarının çiğnenmemesi hususunun altını önemle çizmiştir. 
Bu düşüncelerle tüm kadınlarımızın 8 Mart Dünya Kadınlar Gününü kutluyor, tüm kadınlarımıza, selam ve say-gılarımı sunuyorum” dedi.
CHP Samsun Milletvekili Kemal Zeybek ise kadınların baş tacı olduğunu belirterek; “Maalesef baş tacımız dedi-ğimiz kadınlarımıza gereği kadar değer vermiyoruz. Kurtuluş Savaşında fedakarlıkları ile öne çıkan kadınlarımıza hak ettiği değeri Atatürk seçme seçilme hakkını vererek bir kez daha bizlere gösterdi. Tüm kadınlarımızın kadınlar gününü kutlarım.” Dedi.
Konuşmaların ardından Havza Belediye Başkanı Murat İkiz tarafından Havza’da yılın kadını olarak seçilen Ruhsar Köksal ve yılın en yardımsever kadını olarak Nazan Ercan’a plaket takdim edildi. Yenilen yemeğin ardından kadınlar gönüllerince eğlendi. Haber A. Altun

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
İYİ Parti Havza İlçe Başkanı Abdullah Baş oldu
İYİ Parti Havza İlçe Başkanı Abdullah Baş oldu
Havza'da İki Otomobil Çarpıştı: 6 Yaralı
Havza'da İki Otomobil Çarpıştı: 6 Yaralı